[Olimpiyatlar||Dünya  Şampiyonaları|| Avrupa Şampiyonaları || Akdeniz Oyunları || Dünya Kupası ||Dünya Ordular Şampiyonası || Dünya Askeri Oyunları]

 

AVRUPA SERBEST GÜREŞ

ŞAMPİYONALARI

TARİHİ 1929-2001

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarih

Şampiyona

Yapıldığı Yer

14.02.1929

Avrupa Şampiyonası

Paris (FRA)

08.05.1930

Avrupa Şampiyonası

Brussels (BEL)

09.10.1931

Avrupa Şampiyonası

Budapest (HUN)

26.11.1933

Avrupa Şampiyonası

Paris (FRA)

03.10.1934

Avrupa Şampiyonası

Stockholm (SWE)

05.09.1935

Avrupa Şampiyonası

Brussels (BEL)

29.10.1937

Avrupa Şampiyonası

Munich (ALL)

22.10.1946

Avrupa Şampiyonası

Stockholm (SWE)

03.06.1949

Avrupa Şampiyonası

Istanbul (TUR)

05.05.1966

Avrupa Şampiyonası

Karlsruhe (GER)

07.07.1967

Avrupa Şampiyonası

Istanbul (TUR)

02.07.1968

Avrupa Şampiyonası

Skopje (YUG)

19.09.1969

Avrupa Şampiyonası

Sofia (BUL)

09.06.1970

Avrupa Şampiyonası

Berlin (GDR)

24.04.1972

Avrupa Şampiyonası

Katowice (POL)

30.03.1973

Avrupa Şampiyonası

Lausanne (SUI)

24.06.1974

Avrupa Şampiyonası

Madrid (ESP)

01.05.1975

Avrupa Şampiyonası

Ludwigshafen (GER)

18.04.1976

Avrupa Şampiyonası

Leningrad (URS)

 

29.05.1977

Avrupa Şampiyonası

Bursa (TUR)

05.05.1978

Avrupa Şampiyonası

Sofia (BUL)

19.04.1979

Avrupa Şampiyonası

Bucharest (ROM)

24.04.1980

Avrupa Şampiyonası

Prievidza (CSR)

23.04.1981

Avrupa Şampiyonası

Lodz (POL)

01.01.1982

Avrupa Şampiyonası

()

17.04.1983

Avrupa Şampiyonası

Budapest (HUN)

26.04.1984

Avrupa Şampiyonası

Joenkoeping (SWE)

25.04.1985

Avrupa Şampiyonası

Leipzig (GDR)

14.04.1986

Avrupa Şampiyonası

Piraeus (GRE)

01.05.1987

Avrupa Şampiyonası

Veliko Tyrnowo (BUL)

16.04.1988

Avrupa Şampiyonası

Manchester (GBR)

12.05.1989

Avrupa Şampiyonası

Ankara (TUR)

06.05.1990

Avrupa Şampiyonası

Poznan (POL)

03.05.1991

Avrupa Şampiyonası

Stuttgart (GER)

01.05.1992

Avrupa Şampiyonası

Kaposvar (HUN)

01.01.1993

Avrupa Şampiyonası

()

08.04.1994

37.Avrupa Şampiyonası

Rome (ITA)

01.01.1995

38.Avrupa Şampiyonası

Fribourg (SUI)

21.03.1996

39.Avrupa Şampiyonası

Budapest (HUN)

06.05.1997

40.Avrupa Şampiyonası

Warsaw (POL)

07.05.1998

41.Avrupa Şampiyonası

Bratislava (SVK)

15.04.1999

42.Avrupa Şampiyonası

Minsk (BLR)

06.04.2000

43.Avrupa Şampiyonası

Budapest (HUN)

19-4-2001

44.Avrupa Şampiyonası

Budapeşte (HUN)

2-4-may-2002

46.Avrupa Şampiyonası

Bakü (AZB)

47.Avrupa Şampiyonası

48.Avrupa Şampiyonası

49.Avrupa Şampiyonası

50.Avrupa Şampiyonası

51.Avrupa Şampiyonası

52.Avrupa Şampiyonası

53.Avrupa Şampiyonası

2010

54.Avrupa Şampiyonası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1946-Stockholm-İSVEÇ

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 62

Gazanfer Bilge 

Avrupa Şampiyonası 

İsveç 

 1

 67

Celal Atik 

Avrupa Şampiyonası 

İsveç 

 1

 73

Yaşar Doğu 

Avrupa Şampiyonası 

İsveç 

 1

 57

Nasuh Akar 

Avrupa Şampiyonası 

İsveç 

 2

 79

Mahmut Çeterez 

Avrupa Şampiyonası 

İsveç 

 2

87

Muharrem Candaş

Avrupa Şampiyonası 

İsveç 

 3

 Ağır

Çoban Mehmet 

Avrupa Şampiyonası 

İsveç 

 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1949-İstanbul (TÜRKİYE)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 52

Ali Yücel 

Avrupa Şampiyonası 

 İstanbul

 57

Nasuh Akar 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 1

 67

Servet Meriç 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 1

 73

Celal Atik 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 1

 79

Yaşar Doğu 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 1

 87

Adil Candemir 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 1

 Ağır

Muharrem Candaş 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 2

 62

Nurettin Zafer 

Avrupa Şampiyonası

 "

 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye 1949 yılında Tarihinde takım halinde Serbest güreşte ilk avrupa şampiyonluğunu kazandı.

 

 

1966-Karlsruhe(F.ALMANYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 52

Mehmet Esenceli 

Avrupa Şampiyonası 

F.Almanya 

 87

Hasan Güngör 

 "

 "

 1

 70

S.Ahmet Ağralı 

 "

 "

 2

 78

Mahmut Atalay 

 "

 "

 2

 97

Ahmet Ayık 

 "

 "

 2

 57

Hasan Sevinç 

 "

 "

 3

 63

Nihat Kabanlı 

 "

 "

 3

 Ağır

Gıyasettin Yılmaz 

 "

 "

 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1967-İstanbul (TÜRKİYE)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 52

Mehmet Esenceli 

Avrupa Şampiyonası 

TÜRKİYE 

 1 

 57

Nasuh Akar 

Avrupa Şampiyonası 

TÜRKİYE 

 1

 63

Nihat Kabanlı 

Avrupa Şampiyonası 

TÜRKİYE 

 1

 97

Ahmet Ayık 

Avrupa Şampiyonası 

TÜRKİYE 

 1

 78

Mahmut Atalay 

Avrupa Şampiyonası 

TÜRKİYE 

 2

 70

S.Ahmet Ağralı 

Avrupa Şampiyonası 

TÜRKİYE 

 4

 87

Hasan Güngör 

Avrupa Şampiyonası 

TÜRKİYE 

 4

 

Ahmet Ayık

Avrupa Şampiyonası 

TÜRKİYE

 1

 Ağır

 Gıyasettin Yılmaz 

 Avrupa Şampiyonası

 TÜRKİYE 

 4

 

 

 

 

 

Türkiye takım halinde Avrupa Şampiyonu.

 

1968-Üsküp (YUGOSLAVYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 52

Mehmet Esenceli 

Avrupa Şampiyonası 

 Yugoslavya

 3

 63

Hasan Sevinç 

Avrupa Şampiyonası 

 Yugoslavya

 4

 70

Kemal Dağdeviren 

Avrupa Şampiyonası 

 Yugoslavya

 4

 78

Basri Yılmaz 

Avrupa Şampiyonası 

 Yugoslavya

 4

 87

Hüseyin Gürsoy 

Avrupa Şampiyonası 

 Yugoslavya

 5

 57

Bekir Aydın 

Avrupa Şampiyonası 

 Yugoslavya

 6

 97

Hasan Akyol 

Avrupa Şampiyonası 

 Yugoslavya

 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1969-Sofya (BULGARİSTAN)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 48

Sefer Baygın 

Avrupa Şampiyonası 

 Bulgaristan

 3

 57

Mehmet Esenceli 

Avrupa Şampiyonası 

  Bulgaristan

 3

 130

Ömer Topuz 

Avrupa Şampiyonası 

  Bulgaristan

 3

 52

Ali Rıza Alan 

Avrupa Şampiyonası 

 Bulgaristan

 4

 62

Hasan Sevinç 

Avrupa Şampiyonası 

  Bulgaristan

 4

 68

Nihat Kabanlı 

Avrupa Şampiyonası 

  Bulgaristan

 4

 74

Kemal Dağdeviren 

Avrupa Şampiyonası 

  Bulgaristan

 6

 100

Osman Yıldız 

Avrupa Şampiyonası 

  Bulgaristan

 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1970-Doğu Berlin (DOĞU ALMANYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 100

Ahmet Ayık 

Avrupa Şampiyonası 

 D.Almanya

 52

Ali Rıza Alan 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 2

 130

Gıyasettin Yılmaz 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 2

 57

Hasan Karaman 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 3

 48

Sefer Baygın 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 4

 68

Vehbi Akdağ 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 4

 90

Hüseyin Gürsoy 

Avrupa Şampiyonası 

"

 4

 62

Hasan Sevinç 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1972-Katowiçe (POLONYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 48

Sefer Baygın 

Avrupa Şampiyonası 

 Polonya

 1

 62

Mehmet Sarı 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 2

 90

Hüseyin Gürsoy 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 4

 52

Salim Bak 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 5

 74

Mehmet Uzun 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1973-Lozan (İSVİÇRE)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

52

Ali Rıza Alan

Avrupa Şampiyonası 

İsviçre

2

82

Hayri Polat

Avrupa Şampiyonası 

"

2

130

Alaaddin Yıldırım

Avrupa Şampiyonası 

"

2

62

Vehbi Akdağ

Avrupa Şampiyonası 

"

3

68

Ali Şahin

Avrupa Şampiyonası 

"

3

74

Mehmet Uzun 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 90

Turan Şahin 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6 

 100

Osman Yıldız 

Avrupa Şampiyonası 

"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1974-Madrit (İSPANYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 48

Mehmet Cambaz 

Avrupa Şampiyonası 

 İspanya

 68

Reşit Karabacak 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 4

 90

Mehmet Tepe 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 5

 82

Mehmet Uzun 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 130

Alaaddin Yıldırım 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1975-Ludwigshafen (F.ALMANYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

52 

Ali Rıza Alan 

Avrupa Şampiyonası 

 F.Almanya

68 

Mehmet Sarı 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 2

74 

Servet Aydemir 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 3

82 

Mehmet Uzun 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 4

48 

Mehmet Cambaz 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 5

130 

Alaaddin Yıldırım 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 5

57 

Kazım Yıldırım 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

62 

Vehbi Akdağ 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 90

Asım Bülbül 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

100 

Mehmet Tepe 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 

1976-Leningrad(SSCB)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 100

Mehmet Güçlü 

Avrupa Şampiyonası 

 SSCB

 3

 48

Mehmet Yalçın 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 74

Reşit Karabacak 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 82

Mehmet Uzun 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1977-Bursa (TÜRKİYE)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 68

Mehmet Sarı 

Avrupa Şampiyonası 

 Türkiye

 2

 74

Reşit Karabacak 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 2

 100

Mehmet Güçlü 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 2

 90

İsmail Temiz 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 3

 57

Fevzi Gökdoğan 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 3

 82

Mehmet Uzun 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 4

 48

Mehmet Yalçın 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 5

 52

Kamil Özdağ 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 5

 130

Hüseyin Çokal 

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 

 

 

 

 

 

 

1978-Sofya (BULGARİSTAN)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 100

Mehmet Güçlü 

Avrupa Şampiyonası 

 Bulgaristan

 2

 74

 Reşit Karabacak

Avrupa Şampiyonası 

 "

 3

 57

 Fevzi Şeker

Avrupa Şampiyonası 

 "

 4

 62

 Vehbi Akdağ

Avrupa Şampiyonası 

 "

 4

 68

 Mehmet Sarı

Avrupa Şampiyonası 

 "

 4

 48

 Cengiz Karakız

Avrupa Şampiyonası 

 "

 5

 52

 Kamil Özdağ

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1979-Bükreş (ROMANYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 52

Aslan Seyhanlı 

Avrupa Şampiyonası 

Romanya 

 82

 Reşit Karabacak

Avrupa Şampiyonası 

 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1980-Prievidze (ÇEKOSLOVAKYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 100

Sıtkı Kadiroğlu 

Avrupa Şampiyonası 

 Çekoslovakya

 48

 Ömer Sakızcı

Avrupa Şampiyonası 

 "

 5

 52

 Aslan Seyhanlı

Avrupa Şampiyonası 

 "

 5

 130

 Alaaddin Yıldırım

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1981-Lodz (POLONYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 100

Ayhan Taşkın 

Avrupa Şampiyonası 

Polonya 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1982-Varna (BULGARİSTAN)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 62

Yusuf Cambaz 

 Avrupa Şampiyonası

Bulgaristan 

 90

 İsmail Temiz

 "

 "

 3

 52

 Aslan Seyhanlı

 "

 "

 5

 100

 Ayhan Taşkın

 "

 "

 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1983-Budapeşte (MACARİSTAN)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 82

Reşit Karabacak 

Avrupa Şampiyonası 

 Macaristan

 1

 68

 Fevzi Şeker

Avrupa Şampiyonası 

 "

 2

 52

 Aslan Seyhanlı

Avrupa Şampiyonası 

 "

 4

 100

 Mehmet Güçlü

Avrupa Şampiyonası 

 "

 4

 74

 Burhan Sabancıoğlu

Avrupa Şampiyonası 

 "

 5

 57

 Seyit Ali Aker

Avrupa Şampiyonası 

 "

 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1984-Jönkoping (İSVEÇ)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 90

İsmail Temiz 

Avrupa Şampiyonası 

İsveç 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1985-Leipzig (D.ALMANYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 68

Fevzi Şeker 

Avrupa Şampiyonası 

D.Almanya 

 90

 Reşit Karabacak

 "

 "

 3

 100

 Hayri Sezgin

 "

 "

 3

 57

 Ahmet Ak

 "

 "

 4

 74

 Burhan Sabancıoğlu

 "

 "

 4

 52

 Aslan Seyhanlı

 "

 "

 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1986-Pireaus(YUNANİSTAN)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 48

 Mustafa Öcal

Avrupa Şampiyonası 

Yunanistan 

 57

 Metin Kaplan

 "

 "

 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1987-Veliko Tırnova (BULGARİSTAN)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 52

Aslan Seyhanlı 

Avrupa Şampiyonası 

Bulgaristan 

 3

 74

 Fevzi Şeker

 "

 "

 3

 90

 Reşit Karabacak

 "

 "

 3

 130

 Hayri Sezgin

 "

 "

 4

 57

 Ahmet Ak

 "

 "

 5

 82

 Necmi Gencalp

 "

 "

 5

 100

 Ayhan Taşkın

 "

"

 5

 48

 Mustafa Öcal

 "

 "

 7

 68

 Kani Karadeniz

 "

 "

 7

 

 

 

 "

 

 

1988-Manchester (İNGİLTERE)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 57

Ahmet Ak 

Avrupa Şampiyonası 

 İngiltere

 90

 Mehmet Turkaya

 "

 "

 2

 52

 Aslan Seyhanlı

 "

 "

 4

 130

 Hayri  Sezgin

 "

 "

 4

 62

 Mehmet Ali Katar

 "

 "

 6

 48

 Mustafa Öcal

 "

 "

 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1989-Ankaraa (TÜRKİYE)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 57

Ahmet Ak 

Avrupa Şampiyonası 

Türkiye 

 1

 48

 İlyas Şükrüoğlu

 "

 "

 2

 82

 Necmi Gencalp

 "

 "

 2

 90

 Mehmet Turkaya

 "

 "

 2

 100

 Hayri Sezgin

 "

 "

 2

 130

 Ayhan Taşkın

 "

 "

 2

 52

 Aslan Seyhanlı

 "

 "

 3

 68

 Yüksel Dinçer

 "

 "

 3

 74

 Fevzi Şeker

 "

 "

 3

 62

 Selman Kaygusuz

 "

 "

 5

 

 

1990-Poznan (POLONYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 68

Fevzi Şeker 

Avrupa Şampiyonası 

 Polonya

 1

 82

 Sebahattin Öztürk

 "

 "

 3

 90

 Kenan Şimşek

 "

 "

 3

 100

 Mahmut Demir

 "

 "

 3

 48

 Hayrettin Baydur

 "

 "

 4

 62

 Metin Kaplan

 "

 "

 4

 130

 Hayri Sezgin

 "

 "

 4

 57

 Ahmet Ak

 "

 "

 5

 74

 Yaşar Kale

 "

 "

 9

 

 

 

 

 

 

1991-Stutgard(ALMANYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 62

Metin Kaplan 

Avrupa Şampiyonası 

 Almanya

 1

 100

 Ali Kayalı

 "

 "

 1

 57

 Remzi Musaoğlu

 "

 "

 2

 74

 SelahattinYiğit

 "

 "

 3

 82

 Sebahattin Öztürk

 "

 "

 3

 90

 Efrahim Kamberoğlu

 "

 "

 3

 130

 Mahmut Demir

 "

 "

 3

 68

 Behçet Selimoğlu

 "

 "

 4

 48

 İlyas Şükrüoğlu

 "

 "

 5

 52

 Fikret Mutlu

 "

 "

 8

 

1992-Kaposvar (MACARİSTAN)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

 82

Sebahattin Öztürk 

Avrupa Şampiyonası 

 Macaristan

 1

 57

 Remzi Musaoğlu

 "

 "

 2

 130

 Mahmut  Demir

 "

 "

 2

 52

 Ahmet Orel

 "

 "

 3

 62

 İsmail Faikoğlu

 "

 "

 3

 90

 Kenan Şimşek

 "

 "

 3

 100

Ali Kayalı

 "

 "

 3

 48

 Yakup Özden

 "

 "

 7

 74

 SelahattinYiğit

 "

 "

 7

 68

 Fatih Özbaş

 "

 "

 9

 

1993-İstanbul (TÜRKİYE)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

52

Ahmet Orel

Avrupa Şampiyonası

Türkiye

1

57

Remzi Musaoğlu

 "

 "

1

130

Mahmut Demir

 "

 "

1

48

İlyas Şükrüoğlu

 "

 "

2

82

Sebahattin Öztürk

 "

 "

2

90

Kenan Şimşek

 "

 "

3

100

Ali Kayalı

 "

 "

3

68

Fatih Özbaş

 "

 "

4

74

Turan Ceylan

 "

 "

6

 

 

 

 

 

 

1994-Roma (İTALYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

62

Muharrem Demireğen

Avrupa Şampiyonası

İtalya

1

74

Turan Ceylan

 "

 "

2

130

Mahmut Demir

 "

 "

2

100

Ali Kayalı

 "

 "

3

48

Fevzi Kaynak

 "

 "

7

52

Metin Topaktaş

 "

 "

7

90

Ahmet Doğu

 "

 "

8

57

Remzi Musaoğlu

 "

 "

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1995-Frioborg(İSVİÇRE)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

130

Mahmut Demir

Avrupa Şampiyonası

İsviçre

1

52

Metin Topaktaş

 "

"

2

68

Yüksel Şanlı

 "

"

2

74

Turan Ceylan

 "

"

2

57

Harun Doğan

 "

"

5

100

Kenan Şimşek

 "

"

5

48

Beyhan Gülfiliz

 "

"

9

90

Halil İbrahim Kavi

 "

"

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1996-Budapeşte (MACARİSTAN)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

130

Mahmut Demir

Avrupa Şampiyonası

Macaristan

1

57

Harun Doğan

"

"

2

52

Ahmet Orel

"

"

4

68

Yüksel Şanlı

"

"

7

74

Turan Ceylan

"

"

7

100

Ali Kayalı

"

"

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1997-Varşova (POLONYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

54

Mevlana Kulaç

Avrupa Şampiyonası

Polonya

3

63

Gürsel Uzunca

"

"

8

69

Yüksel Şanlı

"

"

2

76

Kamil Kocaağaoğlu

"

"

3

85

Ali Rıza Keser

"

"

4

97

Ahmet Doğu

"

"

5

125

Aydın Polatçı

"

"

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1998-Bratislava (SLOVAKYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

54

Mevlana Kulaç

Avrupa Şampiyonası

Slovakya

7

58

Harun Doğan

"

"

8

63

Faruk Güzel

"

"

9

69

Yüksel Şanlı

"

"

1

76

Nuri Zengin

"

"

7

85

Ali Özen

"

"

4

97

Ahmet Doğu

"

"

9

130

Aydın Polatçı

"

"

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1999-Minsk (BEYAZRUSYA)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

54

Ramazan Demir

Avrupa Şampiyonası

Beyaz Rusya

8

58

Harun Doğan

"

"

1

63

Mehmet Yozgat

"

"

12

69

Yüksel Şanlı

"

"

6

76

Nuri Zengin

"

"

15

85

Ali Özen

"

"

17

97

Ahmet Doğu

"

"

5

130

Aydın Polatçı

"

"

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2000-Budapeşte (MACARİSTAN)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

54

Mevlana Kulaç

Avrupa Şampiyonası

Macaristan

5

58

Arif Kama

"

"

2

63

Mehmet Yozgat

"

"

4

69

Ahmet Gülhan

"

"

7

76

Adem Bereket

"

"

2

85

Ali Özen

"

"

15

97

Ahmet Doğu

"

"

8

130

Zekeriya Güçlü

"

"

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2001-Budapeşte (MACARİSTAN)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

54

Mevlana Kulaç

Avrupa Şampiyonası

Macaristan

4

58

Tevfik Odabaşı

"

"

7

63

Levent Kaleli

"

"

14

69

Ahmet Gülhan

"

"

1

76

Aydın Halimoğlu

"

"

5

85

Ali Özen

"

"

4

97

Fatih Çakıroğlu

"

"

7

130

Zekeriya Güçlü

"

"

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2002-Bakü (AZERBEYCAN)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

Ersin Çetin

Avrupa şampiyonası

Baku

5

60

Arif Kama

"

"

1

66

Ömer Çubukçu

"

"

4

74

Fahrettin Özata

"

"

12

84

Serhat Balcı

"

"

7

96

Fatih Çakıroğlu

"

"

3

120

Zekeriya Güçlü

"

"

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takım Klasmanı. 1-Rusya 56 puan  2-Gürcistan 48 puan   3-Türkiye 43 puan

 

2004-ANKARA

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

Ramazan Demir

Avrupa şampiyonası

Ankara

5

60

Tevfik Odabaşı

"

 

1

66

Ömer Çubukçu

"

 

3

74

Ahmet Gülhan

"

 

8

84

Gökhan Yavaşer

"

 

1

96

Fatih Çakıroğlu

"

 

11

120

Aydın Polatçı

"

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜRKİYE takım halinde 3.cü olmuştur.

 

2005-Varna-Bulgaristan-12-14 Nisan

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

Ramazan Demir

Avrupa şampiyonası

varna

8

60

Tevfik Odabaşı

"

 

9

66

Mehmet Macit

"

 

12

74

Ahmet Gülhan

"

 

3

84

Serhat Balcı

"

 

2

96

Fatih Çakıroğlu

"

 

3

120

Recep Kara

"

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye, 1 gümüş ve 2 bronz madalyayla topladığı 30 puanla takım sıralamasında beşinci olurken, 52 puanla Ukrayna birinci, 49 puanla Rusya ikinci, 39 puanlı Bulgaristan üçüncü, 38 puanla da Gürcistan dördüncülüğü elde etti.

 

29-30 Nisan-2006 Moskova (Rusya)

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

Ramazan Demir

Avrupa şampiyonası

Moskova

13

60

Tevfik Odabaşı

"

 

2

66

Ömer Çubukçu

"

 

11

74

Fahrettin Özata

"

 

16

84

Gökhan Yavaşer

"

 

2

96

Sait Bingöl

"

 

8

120

Ali Rıza Kaya

"

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takım klasmanı: Rusya 1- 68 puan   2-Ukrayna 38   3-Ermenistan 31 puan  4-Belarus 30 puan 5-Bulgaristan 28  6-TÜRKİYE 27 PUAN

 

17-22 nisan-2007

Sofya-Bulgaristan (50.Avrupa Serbest güreş şampiyonası

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

Sezer Akgül

Avrupa şampiyonası

 

3

60

Ersin Çetin

"

 

10

66

Ramazan Şahin

"

 

3

74

Ayhan Sucu

"

 

15

84

Serhat Balcı

"

 

3

96

Hakan Koç

"

 

15

120

Fatih Çakıroğlu

"

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GENEL TAKIM KLASMANI 1-Rusya (65 Puan) 2-Gürcistan (37 puan) 3-Bulgaristan (36) 4-Türkiye 33 puan  5-Belerus (30)  6-Ukranya (29 puan)

 

AVRUPA SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI

2008-04-01 Tampere-FİNLANDİYA

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

Sezer AKGÜL

Avrupa şampiyonası

Tampere-Finlandiya

3

60

Tevfik ODABAŞI

"

 

12

66

Ramazan ŞAHİN

"

 

1

74

Ahmet GÜLHAN

"

 

10

84

Serhat BALCI

"

 

8

96

Hakan KOÇ

"

 

3

120

Aydın POLATÇI

"

 

5

Genel Takım Klasmanı:1-2 Nisan:- Finlandiya'nın Tampere kentindeki 51. Avrupa Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası'nda Türkiye, 66 kiloda Ramazan Şahin ile 1 altın, ayrıca 55 kiloda Sezar Akgül ve 96 kiloda Hakan Koç ile 2 bronz madalya kazanıp takım halinde 36 puanla 3. oldu. Takım birinciliğini ise Rusya, 4 altın ve 3 bronz madalyanın yanısıra 61 puanla elde etti

 

2009-03-31

AVRUPA SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI (VİLNİUS-LTU)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

İbrahim YORULMAZ

Avrupa şampiyonası

Vilnius-LTU

14

60

Ersin ÇETİN

"

 

5

66

Köksal OKAY

"

 

19

74

Fırat BİNİCİ

"

 

2

84

Gökhan YAVAŞER

"

 

3

96

Serhat BALCI

"

 

3

120

Recep KARA

"

 

3

 

Genel Takım Klasmanı: Litvanya'nın Başkenti Vilnius'ta sona eren 52. Avrupa Serbest Güreş Şampiyonası'nda Türkiye; 1 gümüş, 3 bronz madalya ve toplamda 39 puanla Avrupa dördüncüsü oldu. Yaş ortalaması çok genç bir jenerasyon ile mücadele eden Milli Takımımız yeni dönemde başarılı olacağı sinyalleri verdi. Şampiyonada 84 Kg Gökhan Yavaşer, 96 Kg Serhat Balcı ve 120 Kg Recep Kara bronz madalya kazanırken, 74 Kg'da genç güreşçimiz Fırat Binici ise ilk büyükler sınavında final yaptı ve Avrupa ikinciliği kürsüsüne çıktı. Genel takım klasmanında ise kardeş ülke Azerbeycan 63 puan ile şampiyon olurken, ikinciliği 43 puanla Rusya, üçüncülüğü 41 puanla Ukrayna ve dördüncülüğü ise 39 puanla ülkemiz kazandı.

 

AVRUPA SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI

Bakü-AZERBEYCAN

2010-04-13

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

Sezer Akgül

Avrupa şampiyonası

Bakü

8

60

Muhammet Demir

"

 

9

66

Yasin Bolat

"

 

11

74

Batuhan Demircin

"

 

3

84

Serdar Böke

"

 

7

96

Serhat Balcı

"

 

3

120

Fatih Çakıroğlu

"

 

2

Takım sıralamasında Rusya 61 puanla ilk sırada yer alırken, ev sahibi Azerbaycan 50 puanla ikinci oldu. Bulgaristan'ın 42 puanla üçüncülüğü elde ettiği şampiyonada, Türkiye ile birlikte Gürcistan 34 puan topladı. Gürcistan 2 gümüş, 1 bronz madalya kazanması nedeniyle sıralamada 4. basamakta yer aldı, Türkiye beşincilikte kaldı.

TAKIM HALİNDE 4 CÜ OLDUK

55.Avrupa SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI

29-30-Mart-2011 Dortmund

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

Ahmet Peker

Avrupa şampiyonası

Dortmund

9

60

Hakkı Gürel

"

 

10

66

Yakup Gör

"

 

10

74

Batuhan Demircin

"

 

10

84

İbrahim Bölükbaşı

"

 

5

96

Hamza Köseoğlu

"

 

5

120

Fatih Çakıroğlu

"

 

1

Genel Takım Klasmanı:1-Rusya 59 puan  2-Azerbaycan 50 3-Gürcistin 4-Beyaz Rusya 29-5-Türkiye 27 p 5-Bulgaristan 27--7-Macaristan 23 8-almanya 22 9-Ukranya 20 Milli takımımız dortmundda 1 altın madalya ile 5nici olurken altı sıklette kürsüye çıkamadı

 

2012

Avrupa Şampiyonsı

2012-03-06

Belgrat (Sırbistan)

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

Ahmet Peker

Avrupa şampiyonası

 

3

60

Münir Recep Aktaş

"

 

12

66

Yakup Gör

"

 

5

74

Soner Demirtaş

"

 

5

84

Serdar Böke

"

 

5

96

Serhat Balcı

"

 

3

120

Taha Akgül

"

 

1

1-Rusya 60    2-Gürcistan 52   3-Bulgaristan 49  4-Türkiye 44   5-ukrayna 30  6-Beyaz Rusya 28  7-Macaristan 27  8-Azerbaycan 26

 

 

2013

Avrupa şampiyonası

Tiflis-GÜRCİSTAN

2013-03-19

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

Sezer Akgül

Avrupa şampiyonası

 

3

60

Münir Recep Aktaş

"

 

5

66

Yakup Gör

"

 

2

74

Soner Demirtaş

"

 

14

84

Hakkı Ceylan

"

 

17

96

Müren Mutlu

"

 

17

120

Taha Akgül

"

 

1

1-Rusya 52  2-Gürcistan 43   3-Ukrayna  41  4-Türkiye 33  5-Bulgaristan 33   6-Ermenistan 29  7-Azerbaycan 27

 

 

2014

Avrupa Şampiyonası

Vantaa-FİNLANDİYA

2014-04-01

 

Kg

Adı SOYADI

ŞAMPİYONA

YAPILDIĞI YER

DERECESİ

55

Sezer Akgül

Avrupa şampiyonası

 

8

61

Münir Recep Aktaş

"

 

9

65

Servet Coşkun

"

 

2

70

Yakup Gör

"

 

3

74

Soner Demirtaş

"

 

3

86

Fırat Binici

"

 

13

97

Rıza Yıldırım

"

 

15

120 Taha Akgül     1

1-Rusya 68   2-Azarbeycan 47   3-Türkiye 40   4-Beyaz Rusya 38  5-Gürcistan 36  6-Ermenistan 34  7-Ukrayna 31-