KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
servet

Yer:
Gaziantep

Tarih:
21 Mart 2007, Çarşamba
17:00

Alıntı Yap: servet

sayın hocam ben gazi antebin güreşcilerin den servet arslan 6yıl güreşle ugraştım ama kimseden bir destek görmedim onun icin bırakmak zorunda kaldım şimdi fabrikada çalışıyorum bizim ata sporumuz olan güreşe neden ilgi yok bunun nedeni sizce büyük paraların dönmediginden mi kaynaklanıyo                          SERVET ARSLAN SAYGILAR              
Yukarı     MSN: hergeleyim@hotmail.com    ICQ: 123 
 
Gönderen:
guresdosyasi.com

Yer:
Diğer

Tarih:
21 Mart 2007, Çarşamba
01:53

Alıntı Yap: guresdosyasi.com

Antalya da yapılan Dünya grekoromen kupasında Türk milli takımının ferdi bazda almış olduğu drereceler.Kayıtlar Fila Uluslararası Güreş federasyonunn açıklamış olduğu resmi listeden fila kayıtlarından alınmıştır
TÜRK MİLLİ TAKIMI FERDİ DERECELER
Weight Rank Name
55.0 3. Bozoglu, Harun
55.0 6. Ayguen, Huseyin
60.0 4. Emik, Bunyamin
66.0 2. Eroglu, Seref
74.0 8. Sahin, Ramazan
74.0 3. Tuefenk, Seref
84.0 3. Avluca, Nazmi
84.0 7. Oezden, Serkan
96.0 1. Yerlikaya, Hamza
120.0 3. Guezel, Ismail
Team 3. Team

Yukarı   Web: www.guresdosyasi.com       
 
Gönderen:
ZAMAN GAZETESİ Avni TARHAN 10-Mart 2007

Yer:
Diğer

Tarih:
10 Mart 2007, Cumartesi
21:57

Alıntı Yap: ZAMAN GAZETESİ  Avni TARHAN 10-Mart 2007

Üçüncü Osman dönemi olabilir

Türk spor tarihinin başarı mimarı güreş sporu özerklik sonrası ilk genel kurulunu 13 Mart'ta 196 delegenin oy kullanması ile yapacak.
Atama döneminin sona erdiği 1993 yılı sonu itibarıyla seçimle; İsmail Demirci, Ahmet Ayık, Osman Şansal ve Recai Ustaoğlu görev yaptılar. AB uyum yasaları gereği özerklik kervanına katılan güreş de artık bundan sonra kendi ayakları üzerinde durmak zorunda.

Türk güreş tarihi boyunca güreş sporu için en büyük sponsor temin eden ve kişisel şahsi parasından güreş için para harcayan tereddütsüz Osman Şansal'dır. Hani yiğidi öldür ama hakkını inkâr etme... Bu babdan hareketle Osman Şansal'ı yâd ettikten sonra şimdi sıra galiba büyük ihtimalle üçüncü Osman dönemine doğru yol aldığımız döneme geldi. Osman Ataç ve Osman Şansal'dan sonra galiba 3. Osman dönemini göreceğiz. Doç. Osman Aşkın Bak, 1966 doğumlu, çok genç bir kardeşimiz. Türk güreş tarihinde bu seçimle birlikte 40. başkan göreve gelmiş olacak. Güreş camiasında; "kardeşim, güreşi güreşçi yönetsin" gibi afaki laflar edilmektedir. Güreşimizi, dünya çapında başarılı olmuş başkanlar da yönetti. Yönetti de ne oldu?

Güreşte şu var bu var diyerek, yüzlerce insan soruşturma geçirdi. Güreş, Cumhuriyet döneminin en ağır ithamlarının birinin altında bırakıldı. Evet güreş Türk milletinin asla vazgeçemeyeceği ve hiçbir siyasi irade ve hükümetin göz ardı edemeyeceği bir branştır. Nedeni mi? Türk spor tarihinde gelen bütün başarıların yüzde 90'ı güreşe aittir. Şimdi genç bir isim ve onlarca şirketin yöneticiliğini yapan Osman Aşkın Bak, güreşin başına gelmek üzere. Geçmişine baktığımızda İstanbul Büyükşehir Spor AŞ'de, kulüp yöneticiliği yapan bu arkadaşımız bana göre güreş için çok başarılı hizmetler yapacaktır. Artık, 'ben şuyum ben buyum ben güreş için şunu alırım, güreşi bilmeyen güreşi yönetemez' gibi laflarla ata sporumuzun bir yere varması kesinlikle mümkün değildir. Yıllardır; kırgınlık, bölünmüşlük ve güreşimize zarar veren düşüncelerin prim yapması artık mümkün değildir. Ankara'da gözlemlediğim 4 başkan adayı arasında; vizyon, eğitim, diksiyon bir de ekip olarak Osman Bak'ın güreşe önemli katkısı olacağı kanaati bende hasıl oldu. Türk güreşinin başına gelecek kişinin, adaletli, dürüst, mesleğinde başarılı, iyi ekibi olan, güreş için siyasi irade ve sponsor desteği alabilecek kapasitede olması kesinlikle şarttır. Bu saydığım özellikleri güreş camiasının tümü Osman Aşkın Bak ve ekibinde olduğunu bilmektedir. Yılların bir teknik adamı olarak ben şahsen Osman Bak'ın bu işi layıkı ile yapacağına inanıyorum.

Avni TARHAN
ZAMAN GAZETESİ
Yukarı          
 
Gönderen:
yakup Topuz

Yer:
Ankara

Tarih:
09 Mart 2007, Cuma
14:28

Alıntı Yap: yakup Topuz

sevgili kardeşim Türk güreşine kazandırdığın şampiyonlar herkes tarafından bilinmektedır.Bunun yanında Dünyada güreşte bir eşi bulunmayan bir site yaptığin için sana şahsim ve Türk güreşi adına teşeküe ediyorum.
Yukarı Mail: yakup.topuz hotmail.com tr         
 
Gönderen:
ZAMAN GAZETESİ 8 MART-2007 PERŞEMBE

Yer:
Diğer

Tarih:
08 Mart 2007, Perşembe
06:47

Alıntı Yap: ZAMAN GAZETESİ 8 MART-2007 PERŞEMBE

ZAMAN GAZETESİ-Avni TARHAN

Serbest güreşe genel bakış

Geçen hafta Ankara'da yapılan Yaşar Doğu Serbest Güreş Şampiyonası'nda serbest güreşimizin son durumunu net görme imkanımız oldu.
17-22 Nisan tarihlerinde Bulgaristan'da yapılacak Avrupa Şampiyonası öncesi serbest güreşimizi mercek altına alacak olursak:

55 kilo: Bu sıklet ihdas tarihi olan 2002 yılından bu yana milli takımlarımızdan hiçbir sporcu ne Avrupa ne de dünyada kürsünün kenarına dahi gelemedi. Bu kiloda Yaşar Doğu'da güreşen Sezer Akgül, fizik ve teknik olarak çok uygun bir görüntü çizdi. Bana göre bu Avrupa Şampiyonası'ndan başlayarak bu sıklette tamamen yeni nesil gençlere yer verilmeli.

60 kilo: Avrupa şampiyonu güreşçimiz Tevfik Odabaşı, bu turnuvada başarılı olamadı. Kahramanmaraş Güreş Eğitim Merkezi'nden yetişen genç Ersin Çetin, Tevfik Odabaşı'nı ve sıkletteki tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu. Anlaşılan odur ki bu sıklette artık rekabet başladı. Avrupa Şampiyonası'nda Ersin Çetin mayoyu kapmış durumda.

66 kilo: Avrupa üçüncüsü güreşçimiz Ömer Çubukçu ilk turda yenilip elendi. Bu sıklette milli takımımıza yeni katılan Kafkas-Çeçen asıllı Ramazan Şahin, adeta turnuvada şov yaptı. Bütün rakiplerini çok farklı yenen Ramazan Şahin, seyircilerin de büyük beğenisini kazandı. Bana göre milli takımımızda Avrupa Şampiyonası için madalyaya en yakın isim.

74 kilo: Avrupa şampiyonu Ahmet Gülhan, genç Ayhan Sucu'ya yenildi. Bu sıklette maalesef iyi olmadığımız meydanda. Bu sıklette gençler ve tecrübeliler sentezlenerek bir rekabet ortamı meydana getirilmeli. Avrupa Şampiyonası için bence Ahmet Gülhan denenmeli.

84 kilo: Avrupa ikincisi güreşçimiz Serhat Balcı, gerek Türkiye Şampiyonası gerekse Yaşar Doğu'da çok rahat şampiyon oldu. Serhat, Avrupa Şampiyonası'nda madalya için güreşecek güreşçilerimiz arasında diyebilirim.

96 kilo: Milli takımımızda çok boş sıkletlerden birisi. Yaşar Doğu'da, Avrupa ve dünyada hiçbir başarısı olmayan Rus Murat Shirdame, evvela Hakan Koç ve ardından finalde genç Yasin Kılıç'ı yendi. Bu kiloda gençlerle çok çalışıp rakebet ortamı sağlanmalı.

120 kilo: Fatih Çakıroğlu da Türkiye Şampiyonası ve Yaşar Doğu'da rahat şampiyon oldu. Final maçında Recep Kara'yı tuşla yendi. Genelde bir alt sıkletten yukarı çıkan ağır sıkletlerin başarılı oldukları bilinen bir gerçek. Fatih, Avrupa Şampiyonası'nda iyi güreşirse madalya alabilir.

Evet, eski bir teknik adam olarak Avrupa Şampiyonası öncesi milli takımımız ile ilgili gördüğümüz tablo böyle: Şimdi 17-22 Nisan'da Avrupa sınavı var. Tecrübelerime dayanarak milli takımda ülkemiz şartlarına ve sistemine göre bir yapılanma kesinlikle şart. Serbest Milli Takım'ımızda da görev yapan Metin Topaktaş, Murat Atmaca, Adem Bereket gibi başarılı isimlerden oluşan bu ekibin başına Yakup Topuz gibi geçmişte büyük birikimi olan arkadaşımızın verilmesi bana göre serbest için yüzde yüz faydalı olur. Nedeni Türk güreşi ancak kendi sistemi içinde bir yerlere varabilir. Bunun açık örneğini çok yakında grekoda gördük. Getirilen yabancılar döneminde hiçbir yere varılamazken yerli hocalarımız zamanında milli takım tarihinde ilk kez dünya şampiyonu oldu. Yakup Topuz, benimle birlikte 1994 yılında dünya şampiyonu olan milli takımımızın başında idi.

Son söz olarak; yukarıda belirtilen teknik reçetenin güreşimiz için faydalı olacağı kanaatindeyim. Serbest güreşimizi çok daha güzel günlerde görmek ümidiyle...


08 Mart 2007, Perşembe


Yukarı          
 

Toplam Kayıt Sayısı: 526 Toplam Sayfa Sayısı: 106
[««] [«] 1. 2. 3. . . . 102. 103. 104. 105. 106. [»] [»»] 
© 2006 Ziyaretçi Defteri Tüm Hakları Saklıdır
Gures Dosyasi Ziyaretçi Defteri