Ana Sayfa > Yusuf Taşkan > Haber Detay

TÜRK GÜREŞİNDE 2.MUSA AYDIN DÖNEMİ VE BEKLENTİLERİMİZ
Türk güreşinde 2.Musa Aydın dönemi ve beklentilerimiz

TGF'de 2. MUSA AYDIN DÖNEMİ VE BEKLENTİLERİMİZ...


Türkiye Güreş Federasyonu seçimlerinde 2.kez Başkan olan Musa AYDIN ve ekibi göreve başladı. Türk Güreşi için hayırlı olsun. Şimdi yoğun bir iş ve çalışma zamanı.
Başarılı bir Tokyo 2020 Hedefi için Başkanın Güreş camiasını kucaklayacak birleştirecek bir icraat içinde olması bekleniyor. Bu noktada TGF Yönetimine çalışmalarında ışık turacak önemli bulduğumuz birkaç önerimizi güreşseverler ile paylaşmak isterim.
2020 Tokyo'da daha çok Altın madalya hedefi için işte TGF'na önerlerimiz:
1- 2017 Türkiye Şampiyonaları ve Ligler Takvimi En kısa zamanda düzenlemeli ve uygulamaya başlanmalı,
2- Yaşar Doğu, Vehbi Emre Turnuvalarının Grand Prix Düzeyinde daha kaliteli ve Ödüllü hale getirilmesi gerekir.. Bu konuda THY, Bankalar, Spor Toto, Turkcell gibi Sponsorlarla anlaşılabilir...
3- Güreşte Dünya Kupası, Avrupa Milletler Kupası ve Dünya Şampiyon Kulüpler Kupası organizasyonunu genelde ABD, Rusya ve İran üstleniyor. Artık biz de bir Güreş Ülkesi olarak bu önemli Şampiyonaları, Şampiyon Kulüpler ve Dünya Kupalarını düzenlemeliyiz. Basketbolda Eurolig Sponsoru THY ve Futbol Sponsoru Spor TOTO ile Vakıfbank, Turkcell gibi Firmalarımızın Güreşteki Ligler ile Uluslararası Kupa ve Şampiyonalara Sponsor olması için çalışmalar yapılabilir.  Bu durum Türk Güreşine UWW'deki itibarını ve etkinliğini arttıracaktır.
4- Altyapıda Gençler ve Yıldızlarda maç eksikliğini gidermek için Ligler ile Ödüllü Turnuvalar düzenlenebilir. (Şampiyon Gençler ve M.Atalay - Yaşar Erkan Yıldızlar Turnuvaları Ödüllü olursa ilgi artacaktır.)
5- Altyapıda Dağıstan Modelinin ülke çapında uygulanması,  YİBO, TOHM ve GEM'lerde yeni Taha'lar, Rıza'lar, S.Çebi, Y Adar ve Buse Tosun'ların yetişmesi... Güreş Liselerinin arttırılması, Liseler arası Türkiye Şampiyonası maçları yapılması düşünülebilir.
6- UWW ile iyi ilişkilerle 2020 öncesi Büyükler, U23, Gençler ve Yıldızlarda Türkiye Avrupa ve Dünya Şampiyonaları düzenlemeli. Çünkü Organizasyon Madalya demektir.. Bu ülkemiz için çok önemlidir.
7- Bunun yanında İkili- Üçlü Milli Kamplar yapılması, Antrenör, Hakem Eğitimi ve Kamplar için Bayanlarda Rus ve Japonlarla, Serbest ve Grekoda Rusya, Azerbaycan ve İran ile daha güçlü bir işbirliği yapılmalı...
Geleneksel Karakucak ve Yağlı Güreş organizasyonlarının daha disiplinli yapılması, bir sistem getirilmesi, Uluslararası yapılabilir hale getirilmesi şarttır... Geçen ay Minsk'de Belarus ve İran Karakucak Dünya Şampiyonası düzenledi. Neden Karakucak Güreş Dünya Şampiyonası Türkiye ' de yapılmasın?
Sayın  Bakanımızın Rio Olimpiyatları sonrası dile getirdiği gibi artık Şampiyonlar Eşofmanlarını giymeli Ve TGF ile ülkemizi gezerek, tarayarak yeni Şampiyonları, M.Akif Pirim'lerimizi Mahmut Demir'leri, Hamza Yerlikaya, Harun Doğan, Ahmet Ak, Metin Kaplan, Şeref Eroğlu'larımızı, S.Çebi, Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'lari ortaya çıkarmalıyız. Tıpkı yıllar öncesi Rahmetli Yaşar Doğu'nun yaptığı gibi ülkemiz karış karış taranmalıdır.
Türk Güreşi için 2020 Tokyo öncesi yapılacak TGF Plan ve Programlarına ışık tutacak çalışmalarda Önerilerimin dikkate alınmasını isterim. Yapılacak Güreş Kurultayı ve Ortak Akıl ile Türk Güreşi daha başarılı bir menzile doğru yol alacaktır.
TGF Başkanı ve Yönetim Kuruluna çalışmalarında Tokyo 2020 yolunda başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcıları olsun...


İnşaat Mühendisi Yusuf TAŞKANHaber Tarihi : 11/23/2016
Haber Editörü : Editör
Haber Kaynağı : Güreş federasyonu

Bu habere puan verin
Bu haber 189 kez okundu ve 60 puan aldı

Bu haberi tavsiye edin
Bu haberi arkadaşlarınıza tavsiye edin

Haberi Yorumla
Bu habere yapılmış bir yorum bulunmamaktadır

İlişkili Haberler
İlişkili haber bulunmamaktadır